Pood
0

Kasside Turvakodu

VUNTS – 22.03.2015

Sugu: Isane
Vanus: Alla 1-aastane
Asukoht: Hoiukodus

UUES KODUS!

Oskar ja Vunts on olnud meie juures, oma hoiukodus, juba kolm nädalat. Hommikul hetk pärast äratuskella kuuleme me magamistoast kasside mjäugumist – nad on elutoas uksetaga meid ootamas. Ja kui siis minna tuppa ilma nende konservita, siis nad on kergelt segaduses. Tiirlevad kurrudes ümber jalgade aga samas otsivad pilguga oma kausse. Ja sellised nad on täna, õnnelikud, kurruvad ja pai-otsivad. Kui te küsite, miks nad ainult elutoas on, siis siin on vastus: nad on uudishimulikud, kriipides veidi tapeeti sealt, kus see juba veidi narmendab, neile meeldib taimi närida, neile meeldib unenäopüüdjaga mängida (see koosneb ju sulgedest) ja neile meeldib väikseid asju närida ja tuleb välja et ka ära varastada 

Kui nad alguses meie juurde tulid, oli Oskar sõber juba üsna ruttu, õigemini kohe alguses. Vunts aga veetis oma esimesed tunnid arvuti laua taga ja ülejäänud paar päeva diivani all redutades. Sellest sai nende lemmik põgenemispaik paariks nädalaks, kui neid miski ehmatas. Täna kasutavad nad diivanitagust ja –alust ainult mängimiseks.

Vunts on tõeline aare. Meile tulles oli ta alguses väga kartlik ja jooksis peaaegu alati minema, kui end liigutasime. Tänaseks on temast kujunenud üsna suur sõber, aga seda enamasti siis, kui ta ise seda soovib. Talle saab kenasti pai teha, ta hakkab kurruma juba enne kui me jõuame teda silitada. Ta otsib lähedust, ronides külje alla, kui istume diivanil või arvutitoolil. Ta ei taha küll sülle tulla, kuid vahel harva saab teda sülle tõsta ja ta ei jooksegi esimese asjana ummisjalu minema. Ta on uje ja kaalutlevam kui tema vend. Ta ei torma pea ees seiklustesse, kuid mõnel hetkel võib ta end ära unustada ja ennastunustavalt mängima jääda (pühkides kõik asjad oma teelt). Ta ei ole tüüpiline sülekass, kuid ka tema otsib lähedust, igatseb pai ja hellust (ja seda on näha ta tugevast kurrumisest, unistest silmadest ja pehmetest käppadest).

Need kaks imetoredat looma ootavad omale päris OMA pere. Kindlasti sobivad nad elama ka eraldi, kuid meie meelest toovad nad üksteises välja parima. Oskar pakub Vuntsile julgust minna tegema väiksemaid avastusretki väljaspoole oma igapäevasest mugavustsoonist . Vunts tundub olevat selline hooliv ja samas ka veidi karm suur vend, kes ohjab uljast Oskarit. Nad on üksteisele parimad seltsilised ja mängukaaslased. Seejuures pakuvad nad lõpmatult meelelahutust ja armastust ka inimloomale.

Kontakt: info@kassideturvakodu.ee