Pood
0

Kasside Turvakodu

SANGRIA

Sugu: Female
Vanus: Over 1 year old
Asukoht: At the shelter

Sangria on tänaval näinud kõiki aastaaegu ning jätnud tükikese kõigist neljast endale. Tema karvkattesse on peidetud talvine valge lumekübe, silmadest kumab rohekas tärkav kevad, kasukas lõõmab suviselt kollane päike ja samas õhkub sealt süsimust soe ja sume sügisöö. Temaga liigub toast tuppa kaasa energialaine – temas on tajutav taevas kärgatava kõue võimsus, kõige rajuma sügistormi katuseid tõstev jõud ja samas… samas liigub ta ajas nii graatiliselt, õrnalt ja loomulikult, kui varjatud allikas ilmub kaljude vahelt, pakkudes vajalikku kosutust janusele. Ta on ehe, ürgne ja lausmuinasjutuline kass.

Sangria on võimas ning ta sütitab. Sütitab ja inspireerib, paneb heldima ja annab jõudu, sest ka tema on näinud tormi ja tuld. Teda saadab alati energialaine ning tema pilgus kohtad ulguvat tuult, millest ta oma lapsi läbi tassis soojemasse ning varjulisemasse kohta, näed kuivusest paakunud pinda, kus ta suvel lõõmava päikese eest varjus ja näed ka jõudu minna läbi ka kõige rängemast sügismudast. Ja on ta tõesti jätnud oma pehmete käppadega jälgi nii porri kui ka lumme. Sangrial pole ilmselt iial olnud päriskodu ning ta ei saagi teada, et inimene võib ka vihkamise asemel armastada. Jah, tingimusteta armastada, nagu iga loom seda väärib.

Iga uus algus on hirmutav, kuid seekord on see lisaks ka tajutavalt parem. Sangria kõrvad ei ole enam lidus, sest ta teab, et ükski käsi ega jalg ei tõuse tema vastu. Me ei luba sellel juhtuda. Ja ta mõistab seda. Ning vaikselt, aeglaselt, veidi veel kahtlustavalt, kuid siiski märgatavalt, hakkab ka tema uskuma headusesse, sest veel aasta tagasi ei olnud tal võimalust magada kaminatule soojuses ja ükski käsi ei pakkunud talle süüa. Sangria on valmis andestama, kuid unustamine võtab veel aega, sest veel möödunud talvel oli ellujäämise eest võitlemine igapäevane katsumus ja enda soojendamiseks sobisid ka auto rattakoopad või ilma lumeta kuurialune. Neil hetkedel, kus inimesed jagasid kuuseall kingitusi ning jõid ära tassi sooja glögi enda soojendamiseks veetis ka tema kuuseall… terve maailm kokku pandud ühe kuuse alla. Kingitus maailmale, mida maailm ei osanud hinnata. Need võitlused on läbi ja võidetud, kuid Sangriaga on ka kaasas mälestused eelnenust, mida ei saa ära võtta vaid vabatahtlike tähelepanu ja hellus. Neid haavu parandab vaid päriskodu, kus usaldusel lubatakse tekkida kiirustamata ning unustada lastakse talle sobivas tempos.

Sangria on kass, kes võib muuta kogu su varasemat vaadet elule, kui sina teed tema jaoks lahti oma kodu- ja südameukse ning kirjutad talle info@kassideturvakodu.ee. Ta on steriliseeritud, vaktsineeritud, kiibitud ning jõudis Turvakodusse 1.07.2014

Sangria kassilapsed: