Pood
0

Kasside Turvakodu

PEPE

Sugu: Isane
Vanus: Üle 1-aastane
Asukoht: Hoiukodus

EUTANAASIAST PÄÄSTETUD JA POOL AASTAT PUURIS ELANUD PEPE VAJAB VÄGA KODU!

Selle aasta jaanuaris saime Kohtla-Järve varjupaigast nimekirja kasside kohta, kelle jaoks neil enam uute abipalvete tõttu ruumi polnud ning keda ootas eutanaasia. Hetkegi kõhklemata ulatasime oma abikäe ning 4 armsat nurrikut saabusid meie hoole alla. Nende seas ka noor mänguhimuline Pepe. Need süütud silmad vaatasid meile uudishimulikult otsa ning meie suutsime vaid pisarsilmil mõelda, kui lähedal oli Pepe elu lõpp…

Kassipoiss harjus turvakodus kiiresti ning olles suur teiste kasside fänn, sai ta kohe kõigi kassidega suureks sõbraks. Mõne aja pärast märkasime, et Pepel on regulaarselt kõht lahti ning tema tervise jälgimiseks ja põhjuste välja selgitamiseks pidime Pepe olude sunnil puuri jälgimisele panema. Järgnesid mitmed kliinikuskäigud, analüüsid ja proovid, mille vältel Pepe pikalt puuris pidi elama. Kuid me ei andnud alla, sest diagnoos oli nii lähedal… Ning diagnoosiks sai see, et Pepel on põletikuline soolehaigus IBD. Põletikuline soolehaigus ei ole iseenesest midagi hirmsat või ületamatut. On meil teisigi hoolealuseid olnud sama diagnoosiga ning vabatahtlikel endalgi kodus teisi IBD diagnoosiga kasse, kelle seedesüsteemi seisundit saab kontrolli all hoida eritoiduga. Ka Pepe saab IBD tõttu eritoitu ning tema seedimine on tänu sellele kenasti korras, kuid eritoidu tõttu peab Pepe elama iga päev puuris. Me ei saa Pepet välja lasta, sest siis saaks ta süüa ka tavatoitu ning kõik pingutused tema tervise nimel on olnud asjatud.

Puurielu on aga mänguhimulise ja teisi kasse armastava Pepe jaoks väga raske. Kui teises toas kassidega mängime, kuuleme alatasa Pepet oma puuris nutmas, sest tema tahab ka nii väga mängida. Igasugused suletutid, mänguhiired ja pallikesed ajavad Pepe lausa hulluks ning tema jaoks on talumatu piin tegevusetult puuris istuda. Nii ajabki Pepe koguaeg oma käpakesi puurivõrede vahele ja üritab tähelepanu saada. “Mängige minuga! Palun, kas keegi mängiks minuga?” nuuksub Pepe ahastavalt.

Oh, sõbrad, kas teie seas on kedagi, kes võiks Pepe ellu taas rõõmu tuua? See eutanaasiast päästetud ning 6 kuud puuris elanud kassipoiss tooks ühe pere ellu nii palju rõõmu – vaja on vaid seda õiget perekonda.

Kui Sina saaksid Pepele päris oma kodu pakkuda, siis kirjuta meile lisainfo saamiseks aadressile info@kassideturvakodu.ee

Kui Sina Pepele päriskodu pakkuda ei saa, siis palun jaga Pepe postitust oma tuttavatega! Ehk on nende seas keegi, kes Pepet endale igatseb.